نورپردازی

آموزش شارژ کردن باطری قلمی و استفاده مجدد از آن

شارژ کردن باطری قلمی

آیا با آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن آشنایی دارید؟ آیا می دانید باتری های قلمی را چگونه شارژ می کنند و این باتری ها چه مزایایی دارند؟ باتری های قلمی را می توان جزو پرفروش ترین و پرکاربردترین انواع باتری های برشمرد که در بازار به فروش می رسند. این دسته از باتری ها در اکثر محصولات کاربرد دارند، بهتر است بدانید باتری های قلمی را در دو نوع غیر قابل شارژ و قابل شارژ به تولید می رسانند. که هر یک از آن ها می توانند در تجهیزات بسیار مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

بیشترین کاربرد را امروزه باتری های قلمی قابل شارژ دارند که می توان در صورت اتمام شارژ به راحتی دوباره آن ها را شارژ نموده و بارها از آن ها استفاده کرد. طول عمر باتری های قلمی شارژی بستگی به نحوه استفاده شما از این باتری ها و همچنین خرید یک باتری مناسب دارد.

اکنون قصد داریم تا در این مقاله شما را با آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن آشنا کنیم، پس جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطالب را با دقت بالایی بخوانید.

آموزش شارژ کردن باطری قلمی و استفاده مجدد از آن

باتری ها به عنوان یکی از قطعات احیا گر اکثر تجهیزات الکتریکی و محصولات پرکاربردی که در دسترس ما قرار دارند، در انواع مختلفی به تولید می‌رسند. دو نمونه رایج این محصول و بر اساس مهمترین تقسیم بندی باتری ها می توان به دو دسته باتری شارژی و غیر قابل شارژ اشاره نمود. نحوه شارژ کردن باتری قلمی و استفاده کردن مجدد از آن بسیار اهمیت دارد، به همین منظور شما بایستی با آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن شناخت پیدا کنید.

چرا که در این صورت باعث افزایش طول عمر باتری و عملکرد درسته آن خواهید شد. قبل از اینکه با آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن آشنا شوید، ابتدا باید درباره انواع باتری های قلمی قابل شارژ شناخت پیدا کرده و پس از آن نحوه شارژ کردن هر یک را بشناسیم.

  • باتری لیتیوم یون

متداول ترین نوع انواع باتری های قلمی قابل شارژ همین باتری لیتیوم یون است. که کاربرد بسیار گسترده ای در اکثر تجهیزات الکتریکی دارد. این دسته از باتری ها دارای وزن بسیار سبک و همچنین حجم کمی نسبت به دیگر باتری ها هستند و انرژی بالایی را اما می توانند در خود جای دهند. معمولاً باتری های لیتیوم یون را در لپتاپ، گوشی، چراغ قوه و حتی بسیاری از دوربین های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری مورد استفاده قرار می دهند.

این دسته از باتری ها ظرفیت دمایی بسیار بالای دارند و می تواند تا دمای ۶۰ درجه را چه تحمل نماید. اما چگونگی شارژ این باتری ها اهمیت دارد؟ این باتری ها نیز با محدوده ولتاژ ۳ تا ۴ ولت طراحی شده و برای پردازنده های نسل جدید این میزان ولتاژ بسیار حائز اهمیت خواهد بود. برای شارژ کردن این باطری شما بایستی از یک شارژر مخصوص که متعلق به خود وسیله مورد نظر است استفاده نمایید. یک سر شارژر را به پریز و و سر دیگر آن را نیز به وسیله مورد نظر نظیر گوشی وصل نمایید.

شارژ کردن باطری قلمی

شارژ کردن باطری قلمی

انواع باطری های قلمی و روش شارژ کردن هر یک از آن ها

  • باتری نیکل متال هیدرید

از دیگر باتری های قلمی قابل شارژ چه چگالی انرژی آن به نسبت وزن پایین تر است باتری های نیکل متال هستند. این دسته از باتری ها سطح کاربرد بیشتری نسبت به دیگر انواع باتری های قلمی دارد. و حافظه شارژ نداشته؛ اما محدودیتی در مدت زمان شارژ کردن نیز ندارند. در چرخه شارژ این دسته از باتری ها و ثبات ولتاژ بالای وجود دارد. و همچنین مقاومت داخلی کم و جریان دهی بالایی دارند. طول عمر این دسته از باتری ها ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار شارژ کردن است.

اما بستگی به نحوه استفاده از باتری نیز دارد. این دسته از باتری ها نیز در اکثر وسایل الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. و مجهز به شارژر مخصوصی هستند که شما باید توسط همان شارژر این باتری ها را شارژ نمایید.

  • باتری نیکل کادمیونی

باتری های نیکل کادمیومی نیز از دیگر باتری های قلمی قابل شارژ هستند. که به باتری های متال هیدرید شباهت بسیار زیادی دارند. این دسته از باتری ها دارای چگالی انرژی پایین و حافظه شارژ پایینی هستند. و جزو اولین نسل باتری های قلمی قابل شارژ به شمار می روند. باتری های های نیکل کادمیونی، امروزه با قابلیت و ظاهری پیشرفته تر به تولید می‌ رسند. و از کاربردهای بسیار متداول این دسته از باتری ها می توان به استفاده در جاروهای شارژی اشاره نمود.

در اکثر باتری ها به سبب زیاد ماندن باتری در شارژ ممکن است باتری ها خراب شوند و یا آسیب ببیند. اما این نوع باتری ها جزو محدود باتری هایی به شمار می روند که در صورت زیاد ماندن در شارژ به هیچ وجه خراب نمی شوند. این باتری قابلیت جریان دهی بالایی داشته و طول عمر آن نیز تا ۱۵۰۰ دوره شارژ خواهد بود. نحوه شارژ کردن این نوع باتری ها نیز همانند دیگر انواع باتری ها خواهد بود و بایستی جهت احیای مجدد به پریز برق متصل شوند. و از جریان الکتریسیته استفاده نمایند. این آموزش شارژ کردن باطری قلمی و استفاده مجدد از آن به شما کمک‌ می کند تا بدون هیچ‌‌ مشکلی محصول یا وسیله الکتریکی مورد نظر را شارژ نمایید.

نکات مهم استفاده و همچنین خرید بهترین باتری قلمی شارژی

اکنون که با آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن آشنا شده اید. بهتر است بدانید برای عملکرد خوب و همچنین افزایش طول عمر باتری های قلمی شما بایستی نکات بسیار زیاد زیر را وارد توجه قرار دهید. باتری های قلمی قابل شارژ هم اکنون به عنوان یک نوع باتری کارآمد که طول عمر بالایی دارند در بازار محبوبیت زیادی خواهد داشت.

دلیل محبوبیت و ارزش این دسته از باتری ها نیز به سبب کیفیت مطلوب و افزایش طول عمر باتری با شارژ نمودن مجدد آن می باشد. این دسته از باتری ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از انواع باتری ها را تنها بایستی در یک سری از لوازم الکتریکی مورد استفاده قرار بدهیم. چرا که این باتری ها متناسب با ساختار دستگاه مورد نظر طراحی شده و تنها نیز در این دستگاه ها پاسخگو خواهند بود؛ اما نکات مهم خرید با استفاده از باتری ها چیست؟

  • مهمترین نکته در رابطه با استفاده از باتری های قلمی چگونگی شارژ باتری ها است. شما باید آموزش شارژ کردن باتری قلمی را بدانید تا بتوانید مجددا از آن استفاده نمایید. چانچه یک باتری قلمی به غلط شارژ شود قطعاً آسیب می بیند و طول عمر آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
  • باتری ها را هرگز در دمای بسیار بالا قرار ندهید. چرا که امکان ترکیدن باتری زیاد است و در صورت ترکیدن نیز قطعاً به دستگاه مورد نظر که برای آن باتری استفاده کرده اید آسیب وارد می شود. حتی اگر شما در نزدیکی این دستگاه باشید قطعاً به شما نیز صدمه وارد خواهد شد.
  • باتری های قابل شارژ هرگز نباید در معرض رطوبت قرار بگیرد، چنانچه رطوبت وارد باتری های شارژی شود آن ها را می پوسانند. و دیگر هیچ گونه عملکردی نخواهند داشت.
شارژ کردن باطری قلمی

شارژ کردن باطری قلمی

پارامترهای مهم استفاده و خرید باطری های شارژی قلمی

  • هرگز به باتری ها ضربه وارد نکنید. چرا که این ضربه به شدت به آن ها آسیب می رساند و صدمه دیدن باتری ها طول عمر آن ها را نیز کاهش می دهد.
  • در رابطه با خرید باتری های قلمی در گام نخست شما باید ابتدا به نوع باتری مورد نظر توجه کنید که بایستی برای دستگاه خود خریداری نمایید باتری خریداری شده باید متناسب با نوع نیاز شما باشد، در غیر این صورت عملکردی نخواهد داشت.
  • برند از دیگر نکات بسیار مهمی است که به عنوان پارامتر های مهم خرید برای هر نوع محصولی شناخته می شود. سعی کنید همیشه به دنبال برند های معتبر جهان بروید که دارای حداکثر کیفیت لازمه بوده و همچنین با آخرین تکنولوژی روز دنیا و با قابلیت بسیار بالایی به تولید رسیده اند.

قیمت باید آخرین اولویت شما برای خرید محصولاتی چون باتری ها باشد؛ چرا که کیفیت و انتخاب نوع باتری بسیار اهمیت دارد و بر روی عملکرد و طول عمر آن تأثیر خواهد گذاشت. به این نکته توجه کنید که معمولاً باتری های با کیفیت و پیشرفته دارای قیمت بالاتری هستند و از طرفی هم عملکرد بهتر و هم طول عمر بسیار بالاتر از باتری های بی کیفیت خواهند داشت.

  • انتخاب مرکز فروش باید اولین اقدام شما باشد نیز به پارامترهای مهم خرید یک باتری مناسب است. مراکز فروشی چون فروشگاه برقیجات که بسیار قدرتمند و معتبر هستند. یکی از پیشنهاداتی است که شما می توانید جهت خرید انواع باتری قابل شارژ با مراجعه نمایید. این مرکز فروش همیشه بهترین ها را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد و چه وسایلی که تنوع محصولات آن بسیار زیاد است و دسترسی به آن نیز به ساده ترین شکل ممکن و به صورت اینترنتی در ۲۴ ساعت از شبانه روز امکان پذیر خواهد بود.

نتیجه

باتری های شارژی قلمی پرکاربردترین نوع باتری موجود در بازار هستند. که سطح فروش بسیار بالاتری نسبت به دیگر انواع باتری ها دارند. این دسته از باطری‌ ها دارای مزایای بسیار زیادی می باشند. و همچنین با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند. که این خود یک مزیت بسیار بزرگی برای این دسته از باتری ها به شمار می رود. طول عمر باتری های قلمی شارژی در مقابل باتری های غیر شارژی قلمی بسیار زیاد است. اما در صورتی که ما بتوانیم از این دسته باتری ها به خوبی نگهداری کنیم و همچنین به هنگام خرید یک باطری قلمی مناسبی را تهیه نماییم.

یکی از مهمترین پارامترهای افزایش طول عمر باتری های قلمی قابل شارژ نحوه صحیح شارژ نمودن این دسته از باتری ها است. بی شک می دانید که حتی به هنگام خرید بسیاری از لوازم کاربردی باتری های قابل شارژ بارها توصیه می شود که به هنگام شارژ نمودن دستگاه دقت زیادی به خرج دهیم.

چرا که اهمیت شارژ کردن صحیح بسیار تاثیر گذار خواهد بود. آموزش شارژ کردن باتری قلمی و استفاده مجدد از آن به شما کمک می‌کند تا با نحوه درست شارژ کردن باتری های قلمی آشنا شوید. و بتوانید طول عمر آن را نیز افزایش دهید. همچنین در صورت اتمام شارژ آن به صورت مجدد از باتری های قلمی قابل شارژ استفاده می کنید. نکات و پارامترهای زیادی نیز در زمینه شارژ کردن صحیح باتری ها وجود دارد. که به هنگام شارژ نمودن باتری باید حتما آن ها را حائز اهمیت قرار دهید.

به طور کلی همین نحوه صحیح شارژ نمودن خود جزوه نکات مهم نگهداری از باتری های قلمی شارژی به شمار می رود. اکنون اگر می خواهید از یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید بهترین باتری های قلمی شارژی کنید. بهتر است همین حالا با کارشناسان مرکز فروش برقیجات تماس حاصل فرمایید. برق ایجاد قدرتمند ترین و بزرگترین مرکز فروش انواع لوازم الکتریکی است. که به صورت ۲۴ ساعته جهت فروش بهترین باتری های قلمی میزبان شما مشتریان گرامی در سرتاسر کشور عزیزمان ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *