آنتن تلویزیون

انتخاب آنتن رو میزی

انتخاب آنتن رو میزی

انتخاب آنتن رو میزی یکی از سخت ترین مراحل خرید آن است.‌ شما بایستی به اندازه ای درباره آنتن ها و مدل های مختلف هر یک شناخت داشته باشید که به راحتی یک‌ گزینه مناسب را انتخاب نمایید. البته در نظر گرفتن شرایط در چنین مواقعی در اولویت قرار می گیرد؛ برای مثال شاید شما شرایط استفاده از آنتن هوایی و یا رومیزی را نداشته باشید. به بطور کلی می توان گفت، پایه و اساس تمام فعالیت های ما برگرفته از علم تکنولوژی است و ما در هر کجایی که قدم می گذاریم نام تکنولوژی بنیانگذار می باشد. چرا که پیشرفت علم باعث روی کار آمدن تجهیزات و ماشین آلات بسیار پیشرفته ای نظیر آنتن های رومیزی شده است. این آنتن ها نسل جدید مدل آنتن های بسیار قدیمی هستند که قدرت دریافت سیگنالی بالایی نداشتند. اما قدرت علم روی مدل آنتن های طرح جدید نیز به شدت تاثیر گذاشته و هم اکنون شاهد اثرگذاری این تکنولوژی هستیم.

برای خرید آنتن درجه یک شما باید به نکات انتخاب آنتن رو میزی باکیفیت توجه کنید. در ادامه توضیحات کامل تری را در این باره ارائه خواهیم داد.

نکات مهم انتخاب آنتن رو میزی

آنتن یک‌ نوع وسیله‌ کاربردی برای دریافت سیگنال هایی چون صدا و تصویر است. آنتن های مدل نسل جدید دیگر همانند طرح های قدیمی تنها سیگنال‌ های آنالوگ ارسال نمی کنند؛ بلکه قابلیت دریافت سیگنال های دیجیتالی نیز هستند. آنتن‌‌ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک نیز مشخصاتی دارند؛ پس باید با در نظر داشتن نوع نیاز و شرایط خود و همچنین با میزان قدرت گیرندگی یک انتخاب مناسبی انجام دهید. اشاره شد که آنتن های رومیزی بهترین‌ گزینه انتخابی خواهند بود اما شما با نکات انتخاب آنتن رو میزی خوب و مناسب آشنا هستید؟ قبل از هر چیزی بایستی ابتدا شرایط محل سکونت را در نظر داشته و فاصله نزدیکی تا مرکز فرستنده را هم توجه کنید. به این نکته دقت کنید که با انتخاب یک آنتن مناسب، کیفیت تصویر بهتری خواهید داشت؛ اما نکات مهم انتخاب آنتن رو میزی درجه یک کدام است:

 • گین یا بهره ‌آنتن

مهمترین اولویت در انتخاب یک آنتن رومیزی خوب در نظر داشتن گین یا بهره آنتن است. این بهره با واحد دسی بل (dB) مشخص شده و قطعا با هر میزان افزایش رقم این عدد، کیفیت و سطح سیگنال خروجی باکیفیت تر خواهد بود. اگر کیفیت سیگنال دریافتی برایتان اهمیت دارد؛ پس سعی کنید رقم های بزرگ‌ تر را انتخاب کنید تا سیگنال های بهتری دریافت شود.

 • داشتن تقویت کننده

آنتن های باکیفیت و پیشرفته همگی دارای یک تقویت کننده قوی هستند و در کنار آنتن اصلی هنگام فروش بایستی آن را خریداری کنید. تقویت کننده ها به منظور دریافت سیگنال‌ های قوی تر با وضوح بیشتر به کار می روند و چنانچه از مرکز فرستنده دور باشید استفاده از این تقویت کننده ها یک امر بسیار ضروری محسوب می شود. به مدل و نوع تقویت کننده نیز وجه کنید که این دستگاه نیز خود دارای مدل های مختلفی است که البته باید با دستگاه یا گیرنده شما مطابقت داشته باشد.

انتخاب آنتن رو میزی

انتخاب آنتن رو میزی

 انتخاب آنتن رو میزی درجه یک

 • برند آنتن

از مهمترین نکات خرید یک آنتن تلویزیون درجه یک، توجه به برند آن است و معمولا ۹۰ درصد افراد به دنبال بهترین برندها هستند. برندهای معتبر متعلق به کمپانی های بسیار بزرگ و مطرح بازار هستند که اعتبار خود را تنها با ارائه کیفیت خوب و قیمت مناسب کسب کرده اند. بهترین کیفیت ها متعلق به شرکت های معتبری هستند که برای تولید محصولات خود از مواد اولیه درجه یک استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که یک آنتن بی کیفیت تنها به گیرنده شنا آسیب خواهد رساند. با انتخاب آنتن رو میزی درجه یک بهترین لحظات خوبی را با تماشای تلوزیون بدون‌ نویز و باکیفیت برای خود رقم بزنید. که ما به طور تخصصی و کاملا مشخص انواع برند را بررسی کرده ایم. که شاید بتوان به راحتی گفت که آنتن آترون بهترین برند در این میان است.

 • گارانتی

گارانتی یک محصول اصلی ترین نکته ای است که باید حتما هنگام خرید به آن توجه کنید. مطمئن باشید تمام محصولات باکیفیت چه آنتن و چه غیره همگی اگر کیفیت خوبی داشته باشند دارای گارانتی هستند. تمامی شرکت هایی که محصول با کیفیت تولید می کنند، گارانتی را لازمه فروش محصول می دانند.

 • نوع آنتن

از دیگر نکات بسیار مهمی که برای انتخاب آنتن رو میزی باید مورد توجه قرار بگیرد نوع آنتن است. ناگفته نماند که انتخاب نوع آنتن باید با توجه به در نظر داشتن شرایط محل زندگی باشد.

 • فاصله با مرکز فرستنده

میزان نزدیکی شما به مرکز فرستنده و همچنین قدرت سیگنالی که دریافت می کنید، در انتخاب آنتن تاثیر خواهد گذاشت. چنانچه شما به مرکز فرستنده نزدیک باشید می توانید از یک آنتن هوایی ساده استفاده کنید. اما در غیر این صورت نیاز به یک آنتن پیشرفته با قدرت دریافت سیگنال بالا دارید.

 • انتخاب مرکز فروش معتبر

مراکز فروش لوازم الکتریکی بسیاری هم‌اکنون جهت رفع نیاز بازار فعالیت می کنند که برخی به صورت حضوری و برخی نیز در بستر فروش آنلاین به فعالیت خود ادامه می دهند. اما نمی توان گفت که تمام این فروشگاه ها معتبر هستند؛ پس باید حتما از مراکز مطرح خرید کنید.

انتخاب آنتن رو میزی

مزایای آنتن رومیزی

آنتن رومیزی،  یکی از بهترین مدل های انواع آنتن های موجود است که همانند دیگر مدل آنتن ها نوع رومیزی نیز مزیت های خاص خود را دارد. انتخاب آنتن رو میزی برای آپارتمان نشین ها بهترین گزینه است، چرا که این افراد نمی توانند از مدل آنتن های دیگری نظیر آنتن هوایی استفاده نمایند. از طرفی رفتن به پشت بام و تنظیم کردن آنتن در زمان های مکرر خود یکی از معضلاتی است که مانع انتخاب مدل آنتن هوایی می شود. البته مدل هوایی نیز به تناسب خود دارای مزایایی است که اما باید در شرایط خاصی از آن استفاده شود. آنتن های رومیزی که با نام آنتن دیجیتالی نیز شناخته می شود یکی از رایج ترین مدل ها به شمار می روند. که در داخل منزل و روی نیز قرار می گیرند‌. دلایل زیادی برای انتخاب این مدل آنتن وجود دارد که برخی از آن ها شامل:

 • اولین مزیت بسیار مهم سهولت در استفاده از این آنتن ها است. زیرا شما این آنتن را در منزل و در نزدیکی گیرنده خود استفاده می کنید و درصورتی که دریافت سیگنال با مشکلی مواجه شد به راحتی می توانید آن را تنظیم نمایید.
 • قیمت نیز در انتخاب آنتن رو میزی تاثیر بسیار زیادی دارد. قیمت آنتن رومیزی بسیار مقرون بصرفه تر از دیگر مدل آنتن های موجود در بازار است.
 • اگر به دنبال یک‌ کار زیبا و مدرن هستید، مدل رومیزی بهترین و ایده آل ترین است. این روزها زیبایی دکوراسیون اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین منظور علاوه بر کیفیت و کارآیی، زیبا بودن طرح و مدرن بودن آنتن نیز جزو مزیت های آن به شمار می رود.
 • کیفیت ارائه تصویر و صدا در این مدل آنتن ها بسیار عالی تر از مدل های دیگر است.

دو شرط لازم انتخاب آنتن رو میزی

آنتن رومیزی، یکی از بهترین و کارآمد ترین مدل آنتنی است که به سبب سهولت استفاده محبوبیت بسیاری در بازار دارد. آنتن ها جزء بسیار مهمی از گیرنده هایی نظیر تلوزیون هستند که بدون آن ها امکان دریافت سیگنال صدا و تصویر وجود ندارد. این محصول به گونه ای طراحی شده تا بتواند تمامی سیگنال های مربوط به شبکه های مختلف را شناسایی کرده و پس از دریافت به روی شبکه های گیرنده شما ارسال نماید. اما برای داشتن وضوح بهتری از تصویر و صدا شرط هایی لازم است که این شرایط برای خرید و نگهداری این محصول لازم است. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • یک آنتن درجه یک باید توان لازم داشته باشه که مربوط به دامنه سیگنال است و این دامنه باید به اندازه کافی بزرگ باشد.

ناگفته نماند که این بزرگتر شدن دامنه به معنی زیاد کردن سیستم صوتی و ولوم است حال اینکه این دامنه سیگنال باید از یک حد خاصی بزرگتر یا کمتر نباشد.

 • سیگنال به نویز نیز بایستی در یک حد خاصی قرار بگیرد و از حد مورد نظر بیشتر نباشد. کمتر از حد استاندارد بودن نیز باعث ایجاد مشکلاتی می شود که در این صورت باید تقویت شود.
 • قرار گرفتن آنتن در یک مکان مناسب به دریافت کیفیت تصویر بسیار کمک می کند. چرا که یک آنتن باید به گونه ای قرار بگیرد که بتواند سیگنال ها را به خوبی دریافت و به گیرنده های شما ارسال کند.
 • شرط مهم و اصلی دیگر کارآیی یک آنتن باکیفیت، نگهداری درست از آن است. اگر در نگهداری آنتن به خوبی دقت کنید، قطعا کیفیت خود را به خوبی حفظ کرده و طول عمر آن را نیز به شدت افزایش می دهد. چنانچه کیفیت آنتن در اثر صدمه دیدن کاهش پیدا کند بی شک کیفیت دریافت سیگنال نیز به شدت کم ‌خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *