آنتن تلویزیون

نحوه نصب آنتن تلویزیون

نحوه نصب آنتن تلویزیون

یادگیری نحوه نصب آنتن تلویزیون به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید آنتن مورد نظر را نصب نمایید. تلویزیون، یکی از انواع محصولاتی است که در هر خانه ای وجود دارد. این وسیله را جدا از اطلاع رسانی برای سرگرمی استفاده می کنند. که کیفیت تصویر دریافتی به خرید آنتن باکیفیت بستگی دارد. کیفیت تصویر دریافتی و عدم وجود نویز، لحظات خوبی را برای شما رقم می زند؛ اما در صورتی که از بهترین آنتن متناسب با شرایط خود استفاده کنید. کیفیت بالای آنتن به تنهایی نمی تواند کیفیت مطلوبی از سیگنال های دریافتی را به شما ارائه دهد. بلکه نحوه نصب آنتن تلویزیون نیز حائز اهمیت است.

اگر در نصب آنتن هرگونه سهل انگاری رخ دهد، بی شک در دریافت سیگنال با مشکل مواجه خواهید شد. برای آشنایی بیشتر با نصب بهترین آنتن ادامه مطالب را بخوانید.

نحوه نصب آنتن تلویزیون

آنتن یکی از لوازم‌ کاربردی است که بدون آن امکان دریافت تصویر و صدای گیرنده هایی چون تلوزیون با کیفیت بالا وجود ندارد. فرض کنید شما یک آنتن باکیفیتی که تولید یکی از کمپانی های معتبر جهان است را خریداری کرده اید. اکنون نوبت آن است که آنتن را نسبت کنید. به همان اندازه که باید در خرید آنتن تلویزیون دقت کرد. به همان اندازه هم نصب آنتن تلویزیون حساسیت خود را دارد.

اما سوال این است که همه آنتن ها به یک طریقه نصب می گردند. بهتر است ابتدا به پاسخ این سوال پرداخته و در ادامه توضیحاتی را درباره نصب صحیح هر یک از آنتن ها ارائه دهیم. آنتن ها با توجه به ساختار، کیفیت، برند، مدل، نوع و … دارای دسته بندی های مختلفی هستند. که هر کدام از آن ها مشخصات مربوط به طراحی خود را دارند. در ادامه به نصب آنتن تلویزیون هر یک از آنتن ها به صورت جداگانه اشاره خواهیم کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که برای هر آنتی باید از روش نصب خود استفاده کنید. تا هیچ مشکلی پیش نیاید. نحوه نصب آنتن تلوزیون به اندازه ای مهم است که بارها به انجام صحیح مراحل آن اشاره می شود. چرا که اگر در مرحله نصب کوچکترین خطایی رخ دهد، سیگنال ها به خوبی دریافت نمی شوند. حتی اگر قطعاتی که برای نصب آنتن از آن ها استفاده می کنید از کیفیت پایینی برخوردار باشند. در چنین شرایطی نیز با مشکل مواجه می شوید. مس در این مرحله به کیفیت قطعاتی که استفاده می کنید هم توجه داشته باشید. اکنون با چگونگی نصب کردن هر یک از آنتن ها به صورت جداگانه آشنا شوید.

نحوه نصب آنتن تلویزیون

نحوه نصب آنتن رومیزی دیجیتال

یکی از انواع گیرنده های موجود در بازار تلوزیون های دیجیتال هستند. که این دسته از گیرنده ها را تنها آنتن های دیجیتال می توانند پشتیبانی کنند. آنتن های آنالوگ تنها مخصوص استفاده برای گیرنده های آنالوگ قدیمی هستند که برای تلوزیون های پیشرفته جدید کاربرد ندارند. گیرنده های دیجیتال نیز می توانند به دو صورت رومیزی و هوایی مورد استفاده قرار بگیرند. که در این صورت نیز نحوه نصب آنتن تلویزیون متفاوت خواهد بود.

معمولا آنتن های رومیزی بیشتر برای تلویزیون های دیجیتال به کار می روند که می توان به راحتی آن ها را در کنار تلویزیون نصب کرد. شما باید این دسته از آنتن های خانگی را در فاصله ای نزدیک کنار تلوزیون با ارتفاعی کمی قرار دهید، به گونه ای که برای دریافت سیگنال مانعی وسط آن و گیرنده ها قرار نگیرد.

این آنتن مجهز به دو پورت است که بایستی حتما پورتی که مشابه فیش آنتن است به پشت تلویزیون متصل شود. چنانچه شما از گیرنده دیجیتال استفاده می کنید اکنون باید پورت دیگری به نام پورت USB به پشت گیرنده دیجیتال اتصال داده شود. اما در غیر این صورت بهترین کار تهیه آدابتور متناسب با نوع آنتن است تا پورت USB به آدابتور متصل شود. و آدابتور نیز به برق اتصال گردد. پس از اینکه نصب آنتن تلویزیون انجام شد اکنون نوبت آن است وارد قسمت جستجو شوید. و شبکه های مورد نظر را به راحتی پیدا کنید‌.

قبل از این کار شما باید ابتدا ایستگاه ارسالی گیرنده را پیدا کنید. و جهت آنتن را به طرف سیگنال های ارسالی قرار دهید. خوبی آنتن های رومیزی این است که در صورتی که سیگنال ضعیف بود، به راحتی می توانید آن را جابجا کنید. تا آنتن در بهترین حالت سیگنال های شبکه های مورد نظر را دریافت کند.

 

نحوه نصب آنتن تلویزیون آنالوگ

دیگر مدل تلوزیون ها، سیستم های آنالوگ هستند. که به عنوان گیرنده های قدیمی شناخته می شوند. برای دریافت شبکه در این مدل گیرنده ها هم می توان از آنتن های آنالوگ و هم دیجیتال استفاده کرد. (آنتن های دیجیتال برند آترون به گونه ای طراحی شده اند که قادر به پشتیبانی تمامی تلوزیون های نسل جدید و نسل قدیمی هستند.) از آنجایی که قدرت گیرندگی یا دریافت سیگنال در این نسل از تلوزیون ها بسیار ضعیف است. شما باید حتما از آنتن های هوایی استفاده کنید.

چرا که آنتن های هوایی نسبت به دیگر مدل آنتن های موجود دارای قدرت گیرندگی بسیار بالایی هستند. دلیل قدرت بالای این آنتن ها این است ها در پشت بام نصب می شوند. و به راحتی می توانند سیگنال دریافت کنند. برای نصب آنتن هوایی نیاز به کابل است. که در این فاصله گیرنده و آنتن را به یکدیگر متصل نماید. نصب چنین آنتن هایی نیاز به زمان بیشتری دارد، از طرفی برای نصب آنتن تلویزیون هوایی باید دقت بسیاری شود تا مبادا کیفیت تصویر دریافتی کاهش پیدا کند.

● برای نصب این آنتن شما باید توسط یک سیم چین، کابل کواکسیال را به اندازه 1.5 سانتی متر و قسمت داخلی آن را هم به اندازه 0.5 سانتی متر برش بزنید تا به سیم مغزی برسید. این برش باید به گونه ای باشد تا سیم افشان با سیم مغزی درگیر نشود که از کیفیت کار می کاهد.

  • اکنون جعبه آنتن را به آرامی باز کرده تا به برد دسترسی پیدا کنید. روی قسمت برد 2 حلقه است یکی در ابعاد بزرگ و کوچکتر هستند و هر دو با کمک 3 عدد پیچ روی برد نصب شده اند. افشانه سیم باید در قسمت حلقه بزرگتر قرار داده شود؛ اما مفتول یا مغزی در حلقه کوچک قرار می گیرد و پس از آن پیچ ها باید سفت شوند.

نصب آنتن تلویزیون برقی

یکی دیگر از آنتن های بسیار رایج آنتن تلویزیون برقی است. برای نصب آنتن تلویزیون برقی نیز مراحلی وجود دارد که باید مو به مو به درستی انجام شوند. این آنتن ها را با نام تقویت کننده سیگنال نیز می شناسند. چرا که به همراه یک تقویت کننده ون را می توان خرید. برای چنین آنتن هایی باید از سیم هایی با مغز مس استفاده کنید تا کیفیت بهتری ارائه دهد.

  • در گام‌ نخست باید کمی از سیم را بتراشید تا روکش فیش آنتن از آن رد شود. این پیچ فیش باید به سر نازک سیم لخت متصل می شوند. و توسط پیچ گوشتی سفت گردد. برای اطمینان باید حتی قسمت پایین فیش بر روی سیم محکم شود. تا در تماس با دیگر فلزات و سیم ها قرار نگیرد که از کیفیت وار کاسته می شود.
  • اکنون طرف دیگر سیم که به فیش آنتن متصل شده باید به تقویت کننده وصل شود که منظور اتصال مغزی سیم به حلقه وسط تقویت کننده است که در نهایت با کمک پیچ سفت می شوند.
  • طرف دیگر سیمی در پشت بام برای نصب آنتن استفاده می شود که این قسمت نیز باید لخت شده و به حلقه تقویت کننده اتصال داده شود. بهتر است فیش ماهواره ای را هم به طرف دیگر سیم وصل کنید. این قسمت باید حتما به پشت آنتن متصل شود.
  • اکنون نوبت آن است تا تقویت کننده به برق وصل شود، که در این هنگام چراغ روی دستگاه و آنتن هر دو همزمان روشن خواهند شد. نحوه نصب آنتن تلویزیون برقی و گردان هر دو مشابه یکدیگر است. هر دو این آنتن ها مجهز به تقویت کننده ای هستند که با کمک دکمه روی آن، آنتن شروع به چرخش 360 درجه خواهد کرد.

نحوه نصب آنتن تلویزیون

خرید بهترین آنتن تلوزیون با کمترین قیمت

فروشگاه برقیجات، به عنوان پرآوازه ترین مرکز فروش لوازم الکتریکی، مفتخر است تا جهت فروش انواع محصولات الکترونیکی اعم از انواع آنتن به صورت ۲۴ ساعته میزبان پاسخگویی شما عزیزان باشد. این مجموعه، سال هاست که در بازار فعالیت دارد. و هم اکنون تمام محصولات خود را با بالاترین کیفیت و کم ترین قیمت توزیع می کند. آنتن های این مجموعه همگی ساخت شرکت های بسیار معتبر جهان هستند. که با بهره مندی از علم روز با بهترین و پیشرفته ترین ماشین آلات خط تولید، طراحی و تولید می شوند. انواع آنتن هوی موجود در این فروشگاه همگی به قیمت رقابتی عرضه می شوند. شما نیز همانند سایر مشتریان می توانید به مقایسه کیفیتی و قیمت محصولات فروشگاه های مختلف بپردازید. و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *