آنتن تلویزیون

نکات انتخاب آنتن هوایی

نکات انتخاب آنتن هوایی

انتخاب آنتن هوایی باید متناسب با شرایط شما باشد. چرا که این مدل آنتن را تنها بایستی در فضای آزاد و در ارتفاع البته در نزدیکی گیرنده قرار داد. آنتن های هوایی معمولا روی پشت بام نصب می گردند. اما چنانچه شما در آپارتمان زندگی می کنید. آیا می شود در این صورت از آنتن هوایی استفاده کرد. آنتن های هوایی از ابتدایی ترین مدل آنتن هایی هستند. که برای دریافت سیگنال از آن ها استفاده می کنند. اما با این تفاوت که آنتن های مدل جدید بسیار پیشرفته تر، باکیفیت تر و با قابلیت بیشتر با بهره گیری از علم روز طراحی می شوند. ناگفته نماند که آنتن های هوایی خود بر اساس پارامترهای مختلفی تقسیم بندی می شوند. که هر یک از مدل ها بی شک قدرت گیرندگی متفاوتی خواهند داشت.

شما نیز باید با در نظر داشتن تمام شرایط خود یک آنتن مناسب را انتخاب نمایید. برای داشتن یک آنتن باکیفیت بهتر است قبل از خرید آنتن تلویزیون به نکات مهم انتخاب آنتن هوایی ایده آل توجه نمایید.

نکات انتخاب آنتن هوایی درجه یک

آنتن های هوایی، جزو آنتن های بسیار کاربردی هستند که در پشت بام نصب می گردند. این مدل آنتن، خود در انواع مدل های مختلفی در بازار وجود دارد که ساخت کمپانی های بسیار زیادی می باشند. کیفیت یک آنتن در کیفیت دریافت سیگنال بسیار تاثیرگذار است، پس باید هنگام خرید آنتن هوایی نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید. برخی از مهمترین نکات انتخاب آنتن هوایی درجه یک عبارت است از:

 • فاکتورهای بسیار زیادی برای خرید آنتن باید مورد اهمیت قرار بگیرند اما مهمترین آن، در نظر قرار دادن فاصله شما با مرکز ارسال است. یک آنتن تلوزیون‌‌ مناسب باید متناسب با فاصله شما از گیرنده ها و همچنین تلوزیون انتخاب گردد. آنتن های برقی و دیجیتالی هر دو جزو آنتن های هوایی هستند که هر یک برای استفاده در شرایط خاصی تعیین شده اند. برای مثال، افرادی که در بیرون از مرکز شهر هستند باید از آنتن های برقی استفاده کنند.
 • در انتخاب آنتن هوایی قدرت گیرندگی امواج اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید میزان قدرت امواج در اطراف خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن یک آنتن خوب انتخاب نمایید. برای مرکز دور از ارسال امواج نیاز به آنتن هایی با قدرت بالا است اما چنانچه فاصله ای تا مرکز ارسال امواج ندارید، آنتن های متوسط بهترین گزینه خواهند بود‌.
 • فاکتور بسیار مهم در انتخاب آنتن هوایی درجه یک شامل نوع دریافت امواج است؛ چرا که ما دو نوع امواج داریم که شامل امواج آنالوگ و دیجیتالی هستند. برای امواج آنالوگ شما باید از آنتن مخصوص این موج استفاده کنید اما برای امواج دیجیتالی که برای تمامی تلوزیون ها است هم باید آنتنی متناسب با این سیستم انتخاب شود.
 • گارانتی جزو یکی از بهترین و اصلی ترین نکات خرید آنتن درجه یک است. چرا که گارانتی ضامن کیفیت عالی، کارکرد خوب و طول عمر بالای دستگاه می باشد‌.
نکات انتخاب آنتن هوایی

نکات انتخاب آنتن هوایی

مهمترین نکات انتخاب آنتن هوایی

 • اگر برای انتخاب آنتن هوایی درجه یک نیاز به راهنمایی دارید، بهتر است هنگام خرید برند آنتن برند آنتن را مورد توجه قرار دهید. کمپانی های بسیار زیادی هم‌ اکنون در حال تولید انواع آنتن در بازار هستند که هر یک کیفیت خاصی را ارائه می دهند. این روزها افراد بیش از هر چیزی برند و کیفیت را در نظر می گیرند؛ چرا که آنتن هایی با برند معتبر، تولید شرکت های مطرح هستند و کیفیت خوبی دارند. حال اینکه کیفیت خوب به طول عمر آنتن می افزاید.
 • بهتر است آنتن دارای تقویت کننده باشد. بسیاری از آنتن ها تقویت کننده دارند. ولی برخی از آن ها هنگام خرید دارای این محصول نخواهند بود. چنانچه شما از مرکز ارسال امواج دور باشید، باید یک آنتن مناسبی انتخاب کنید که مجهز به تقویت کننده است.
 • انتخاب مرکز فروش معتبر نیز یکی از اولویت های مهم خریداران آنتن هوایی است. برای خرید آنتن هوایی شما می توانید به مراکز فروش بسیار زیادی مراجعه کنید. اما شما تمام مراکز را می شناسید و یا با سابقه آن ها آشنایی دارید‌؟ فروشگاه برقیجات، بهترین مرکز فروش معتبر در سطح کشور است که انواع لوازم الکتریکی درجه یک را با بهترین کیفیت به فروش می رساند.
 • روش خرید بهترین آنتن نیز این روزها بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که روش های متعددی برای تهیه آنتن وجود دارد. اما روش خرید آنلاین بهترین و مقرون بصرفه ترین روش جدید است‌ شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن بدون دخالت هیچ واسطه ای بهترین آنتن هوایی را پس از مقایسه کیفیت و قیمت به صورت آنلاین خریداری کنید.
 • آنتن های هوایی در انواع مدل و طرح های بسیار گوناگونی در بازار وجود دارند که هر یک از این مدل آنتن های هوایی دارای مزیت خاصی می باشند و برای استفاده در شرایط خاصی طراحی شده اند. بهتر است آنتن مورد نظر خود را با در نظر داشتن تمامی شرایط خریداری کنید تا هیچگونه مشکلی هنگام استفاده از آن به وجود نیاید.

دلیل محبوبیت آنتن هوایی

انتخاب آنتن هوایی اولویت اکثر مشتریانی است که قصد خرید آنتن دارند. همه ما به خوبی با آنتن هوایی تلوزیون آشنایی داریم. آنتن های هوایی یکی از رایج ترین مدل انواع آنتن موجود در بازار هستند که قدرت دریافت سیگنال

این آنتن‌ ها بسیار بیشتر از مدل های دیگر می باشد. این آنتن به راحتی سیگنال های ضعیف را نیز دریافت می کند و مانع از ایجاد نویز می شود. اما برای داشتن کیفیت عالی، شرایطی لازم است که به نصب و نگهداری آنتن مربوط خواهد شد. به عنوان مثال، آنتن هوایی باید در ارتفاع بالا باشد و هیچگونه مانعی سد راه سیگنال های اطلاعاتی نشود. آنتن هایی هوایی را می توان به دو نوع ثابت و گردان تقسیم بندی کرد که مدل ثابت آن ها شاخه و ساده هستند و سیگنال های دریافتی آن‌ ها نیز دیجیتالی می باشد. مدل گردان آنتن های هوایی، نوع دیگر پر کاربرد این آنتن ها هستند که قادر به دریافت طیف گسترده ای از امواج مختلف است. مزیت های بسیار زیادی برای انتخاب آنتن هوایی وجود دارد که شامل:

 • نصب آنتن های هوایی بسیار راحت تر از مدل های دیگر آنتن تلوزیون می باشد.
 • آنتن های هوایی به سبب سادگی تکنولوژی آن ها، به سادگی تعمیر می شوند و این خود یک مزیت بسیار مهم برای خرید این مدل آنتن ها محسوب می گردد.
 • قدرت دریافت سیگنال های اطلاعاتی توسط آنتن های هوایی بسیار بیشتر از مدل آنتن های دیگر است.
 • فضای داخلی خانه با استفاده آنتن ها اشغال نمی شود. چرا که آنتن های هوایی را روی پشت بام نصب می کنند.
 • قیمت آنتن هوایی با وجود تکنولوژی خاص و قدرت دریافت سیگنال عالی، در مقابل آنتن های مدل دیگر بسیار مقرون بصرفه تر است.
 • آنتن های هوایی جهت دریافت کیفیت بهتر و استفاده برای شرایط آب و هوایی مختلف به دو صورت ثابت و گردان تنظیم می شوند که هر کدام از آن ها مشخصات خاصی دارند.

نکات انتخاب آنتن هوایی

تفاوت انتخاب آنتن هوایی با تقویت کننده و بدون تقویت کننده

یکی از مهمترین‌ پارامترهایی که برای انتخاب آنتن هوایی مورد توجه قرار می گیرد، شامل به همراه داشتن تقویت کننده ها می باشد. آنتن ها را هنگام خرید با تقویت کننده و هم‌ بدون تقویت کننده به فروش می رسانند؛ اما این وظیفه شما است که به این نکته توجه داشته باشید. البته اگر شما یک آنتن باکیفیت را با برند معتبر خریداری کنید قطعا کیفیت بهتری ارائه می دهند اما به هر حال ممکن است تحت شرایط مختلفی به تقویت کننده ها نیاز شود. شاید برای شما هم سوال باشد که تفاوت بین  انتخاب آنتن هوایی با تقویت کننده و بی تقویت کننده چیست؟

آنتن های مدل با تقویت کننده دارای قیمت بالاتری هستند و دلیل این اختلاف قیمت، قابلیت بالای آن است که با کمک تقویت کننده ها قطعا کیفیت بهتر خواهد شد.

 • مدل های با تقویت کننده مجهز به سیستم بسیار پیچیده تری نسبت به مدل های بدون تقویت کننده جهت رساندن امواج رادیویی با قدرت بالا است.
 • با نصب تقویت کننده ها دیگر نیاز به استفاده از سیم آنتن بسیار با کیفیتی نیست. اما چنانچه از آنتن های بدون تقویت کننده استفاده می کنید، کیفیت کابل کاربردی بسیار اهمیت دارد.
 • در آنتن های مدل فاقد تقویت کننده سیستم طراحی بسیار ساده تر از مدل با تقویت کننده است. همچنین مدل های بدون گیرنده را بایستی حتما در حد فاصل مناسبی از گیرنده ها قرار داد.
 • مدل های با تقویت کننده قابلیت حذف نویز و ارسال سیگنال های باکیفیت تر و در نتیجه تصویری صاف و شفاف تر دارند.
 • مدل های با تقویت کننده را در تمام شرایط آب و هوایی می توان به راحتی استفاده نمود، در حالی که آنتن هایی که فاقد تقویت کننده هستند در شرایط جوی ناپایدار کیفیت خوبی ارائه نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *