محافظ برق, مقالات

آشنایی با محافظ برق دیجیتال کل ساختمان

محافظ برق دیجیتال کل ساختمان

در رابطه با محافظ برق دیجیتال کل ساختمان تا چه حد اطلاعات دارید؟ می دانید به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟ با انواع محافظ برق مناسب آشنایی دارید؟ محافظت از لوازم الکتریکی یکی از مهمترین اقداماتی است که ما می توانیم برای حفظ سلامتی محصولات انجام دهیم. این حفاظت به روش های مختلفی می تواند انجام شود. اما یکی از مقرون به صرفه ترین و موثرترین روش ‌ها استفاده از محافظ برق است.

محافظ برق نیز در انواع مختلفی وجود دارد که مدل های دیجیتالی جزو پیشرفته ترین مدل های مطرح بازار هستند. در ادامه در رابطه با محافظ برق دیجیتال کل ساختمان توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

محافظ برق دیجیتال کل ساختمان

محافظ برق یکی از دستگاه های بسیار کاربردی در صنعت برق به عنوان یک وسیله حفاظتی است. که اهمیت بسیار زیادی از لحاظ حفاظت از تمامی لوازم الکتریکی دارد. محافظ برق بر اساس نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شود. و در واقع برای هر یک از لوازم الکتریکی کاربردی در منزل شما بایستی یک محافظ برق مناسبی را متناسب با میزان ولتاژ آن وسیله انتخاب و خریداری نمایید.

محافظ برق بر اساس نوع ساختار نیز به انواع مختلفی تقسیم می شود. و معمولاً محافظ های دیجیتال یکی از جدیدترین نسل انواع محافظ برق موجود در بازار به شمار می روند. همانگونه که از نام این نوع محافظ پیداست، به صورت دیجیتالی بوده و با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است. برتری محافظ برق دیجیتال کل ساختمان نسبت به مدل های معمولی در ساختمان و قابلیت جدیدی می باشد. که این محافظ ها از آن بهره می برند.

به نوعی می توان گفت مزایا و قابلیت های این دسته از محافظ ها بسیار بیشتر از محافظ های معمولی است. و معمولاً از لحاظ استاندارد ها نیز بهترین عملکرد را با طول عمر بالا دارند. مهمترین مزیتی که باعث محبوبیت محافظ های دیجیتال نسبت به مدل های نسل قدیمی می شود، این است که در صورت استفاده از این مدل دیجیتالی دیگر نیاز به استفاده از چندین محافظ برق برای انواع لوازم الکتریکی مختلف نیست.

بلکه شما می توانید تنها از یک محافظ برق دیجیتال کل ساختمان برای تمامی لوازم الکتریکی و همچنین سیستم برق ساختمان استفاده نمایید. قدرت عملکرد ساختار و قابلیت های این محافظ بر بسیار بیشتر از مدل های معمولی می باشد.

همانگونه که با توجه به پیشرفت علم محصولاتی با قابلیت جدیدتر روانه بازار می شود، مشتریان نیز به دنبال محصولات ایده آل با کیفیت بهتر و مزایای بیشتر نسبت به تولیدات نسل قدیمی هستند.

قابلیت های مهم محافظ های دیجیتالی

همانگونه اشاره شد، به منظور حفاظت از انواع لوازم الکتریکی در برابر نوسانات جریان برق بایستی از روش ها و محصولاتی مناسب استفاده کرد. محافظ برق بهترین و ایده آل ترین روش و محصولی است که از لوازم برقی شما در برابر شوک های الکتریکی محافظت می کند. در گذشته به منظور حفاظت از هر یک لوازم الکتریکی بایستی محافظ برق مخصوص آن دستگاه را خریداری می کرد. امروزه با توجه به پیشرفت علم انواع محافظ های دیجیتالی با قابلیت فوق العاده عالی روانه بازار شده اند که این محافظ ها در مقایسه با انواع محافظ برق معمولی قابل مقایسه نیستند. چرا که تکنولوژی به کار برده در ساختار این محصول با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا بوده و باعث ظهور قابلیت های بسیار پیشرفته در محافظ های نسل جدید شده است. برای اینکه با محافظ برق دیجیتال کل ساختمان بیشتر آشنا شوید و تفاوت محافظ های معمولی و دیجیتالی را بیابید، بهتر است در رابطه با امکانات ما برای نسل جدید اطلاعاتی کسب کنید.

 • این محافظ برق دارای نمایشگر ولتاژ برق شهری می باشد.
 • مزیت محافظ برق دیجیتال کل ساختمان مجهز بودن به مدار نویزگیر دیجیتالی است.
 • این محافظ قابلیت مشخص کردن میزان ولتاژ توسط مصرف کننده را دارد.و متفوت از چندراهی برق است.
 • قدرت توان بار در محافظ های دیجیتالی ۳۰ آمپر بوده و مجهز به تایم قابل تنظیم است.
 • محافظت از تمامی لوازم الکتریکی در این محافظ بر وجود دارد.
 • محافظ های دیجیتالی دارای ساختاری مدرن و مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا هستند. که از آسیب رسیدن به لوازم الکتریکی با قطع و وصل برق نیز جلوگیری می کند.
 • این محافظ دارای صفحه کلید ای است که به منظور تنظیم کردن دستگاه می توان از آن استفاده نمود.
 • می توانید در بسیاری از مواقع حساس سیستم حفاظت برق را فعال و یا غیرفعال کنید.
 • قابلیت حذف کردن تمامی شاخه های الکتریکی را دارد.

 محافظ برق دیجیتال کل ساختمان

تفاوت اصلی بین محافظ برق دیجیتال و محافظ های آنالوگ

محافظ برق به عنوان یکی از لوازم الکتریکی کاربردی بر اساس استاندارد ها طراحی می شود. و به سبب حفظ لوازم برقی در برابر شوک و نوسانات الکتریکی از لحاظ ایمنی حائز اهمیت می باشد. این دستگاه در گذشته به صورت مدل های آنالوگ و امروزه به صورت مدل های دیجیتال روانه بازار می شود. معمولاً هر یک از این مدل ها با در نظر قرار دادن مشخصات و مزایا طرفداران خاص خود را دارند. اما ما مدل های دیجیتالی به سبب اینکه تکنولوژی پیشرفته تری دارند، سطح فروش آن ها بالاتر می باشد.

محافظ های آنالوگ نیز همچنان طرفداران خاص خود را دارند. بهترین محافظ برق دیجیتال کل ساختمان محافظی است. که از کلیه لوازم الکتریکی و سیستم برق ساختمان در برابر شوک های الکتریکی محافظت خواهد کرد.

 • یک محافظ برق آنالوگ به گونه ای طراحی می شود که با میزان ولتاژ وسیله مورد نظر تطبیق دارد. و شما تنها می توانید برای هر یک از لوازم الکتریکی محافظ مخصوص آن را مورد استفاده قرار دهید.
 • تفاوت محافظ برق دیجیتال کل ساختمان با محافظ های آنالوگ در ساختار آن ها می باشد. محافظ دیجیتال همانگونه که از نام آن پیداست با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده و به صورت دیجیتالی است. محافظ های آنالوگ نوع محافظ های نسل قدیمی هستند که از لحاظ ساختار و همچنین عملکرد در مقایسه با این محافظ ها قدرت بسیار پایین تری دارند.
 • دیگر پارامتر ای است که باعث تفاوت محافظ های دیجیتال و آنالوگ می شود. معمولاً محافظ برق دیجیتال بر اساس قابلیت به روزی که دارد، قیمت بالاتری نسبت به محافظ های آنالوگ خواهد داشت.
 • محافظ های دیجیتال و آنالوگ از لحاظ شکل ساختاری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. و معمولاً مدل های دیجیتالی پیشرفته تر و در اشکال شیک ترین طراحی و تولید می شوند.

اهمیت استفاده از محافظ برق کل ساختمان دیجیتالی

محافظ برق دیجیتال کل ساختمان محافظی است که بسیار پیشرفته بوده و از کل سیستم برق ساختمان به صورت دیجیتالی محافظت می کند. بی شک تمامی لوازم الکتریکی شما که به برق متصل هستند، ممکن است در هر لحظه در اثر شوک های الکتریکی و نوسانات برق دچار آسیب شوند. اما یک محافظ برق مناسب می‌ تواند مانع از سوختن لوازم الکتریکی منزل شما شود.

در صورتی که شما یک محافظ برق مناسب برای ساختمان خود انتخاب کنید، قطعاً از هرگونه ضرر و زیانی جلوگیری خواهید کرد. محافظ برق دیجیتال کل ساختمان پیشرفته ترین و مناسب ترین مدلی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

محافظ برق دیجیتال کل ساختمان با محافظ های معمولی از لحاظ نوع عملکرد نیز بسیار متفاوت هستند. چرا که یک محافظ برق دیجیتال کل ساختمان وظیفه حفاظت است کل برق ساختمان و حتی لوازم الکتریکی را دارد. اهمیت استفاده از محافظ برق دیجیتال کل ساختمان به سبب حفاظت از کلیه لوازم الکتریکی می باشد. چرا که تمامی لوازم برقی در برابر ولتاژ های نامناسب بی ‌شک قدرت مقاومت بالایی نخواهد داشت.

هر یک از این لوازم با قدرت تحمل خاصی در برابر میزان ولتاژ مشخصی طراحی شده اند. و این نوسانات و شوک‌ های الکتریکی می تواند به شدت لوازم برقی را تحت تاثیر قرار داده و حتی باعث به وجود آمدن خسارات زیادی شود. توجه داشته باشید، که کاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ برق شهری نیز تحت تاثیر پارامترهای بسیار مختلفی نظیر رعد و برق، اشکالات شبکه ای و غیره می ‌باشد. که هیچگونه   تاکنون برای آن ها وجود ندارد.

 محافظ برق دیجیتال کل ساختمان

نتیجه

محافظ برق دیجیتال کل ساختمان یکی از انواع محافظ ها و همچنین لوازم الکتریکی پرکاربرد ای است. که به منظور حفاظت از تمامی انواع لوازم برقی از آن استفاده می کنند. این محافظ ها از گذشته تا کنون در مدل های مختلفی با تکنولوژی ساخت متفاوتی روانه بازار شده است. معمولاً مدل های دیجیتالی به سبب این که با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند کیفیت و قابلیت بهتری خواهند داشت.

مدل های دیجیتالی دارای چنان قدرت عملکردی هستند که جهت محافظت از کلیه لوازم می توان تنها از یک محافظ پر قدرت استفاده نمود. کیفیت محافظ برق نیز برای عملکرد بهتر آن اهمیت زیادی دارد. از این رو بایستی به سراغ محافظ های باکیفیتی بروید که توسط مراکز فروش معتبر عرضه می شود. برقیجات یکی از معتبرترین انواع مراکز توزیع برخی از لوازم الکتریکی است که بهترین محافظ برق دیجیتال را با مناسبترین قیمت ممکن توزیع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *